Sāksim ar vienkāršāku, terminoloģisku skaidrojumu, ar ko nākas ļoti bieži sastapties publiskajā telpā, “nejuristu” gatavotajos dokumentos un diemžēl arī juristu (tajā skaitā pieredzējušu un plaši pazīstamu speciālistu) gatavotajos dokumentos.
Šie termini jeb frāzes ir “likumdošanā noteiktajā kārtībā” un “normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā” vai “normatīvajos tiesību aktos noteiktajā kārtībā”. Tas ir, bieži vien nākas novērot, ka līgumos, vēstulēs un sociālajos medijos, tajā skaitā, presē, tiek rakstītas līdzīgas frāzes “[..] visi strīdi un domstarpības starp Pusēm ir izšķirami likumdošanā noteiktajā kārtībā”.
Ņemot vērā augstākminēto Breakfast with lawyer skaidro, ka:
Normatīvie tiesību akti ir dažādi. Proti, Latvijas Republikā normatīvie tiesību akti ietver:
Tātad, apkopojot augstākminēto, pareizs lietojums iepriekšminētajam piemēram ir “[..] normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā” vai “[..] normatīvajos tiesību aktos noteiktajā kārtībā” nevis “[..] likumdošanā noteiktajā kārtībā”. Likumdošana ir process, kura rezultātā tiek pieņemts, grozīts, papildināts vai atcelts likums, bet normatīvais tiesību akts, ir rakstveida dokuments, kurā ir ietverti vispārīgi, saistoši uzvedības noteikumi (tajā skaitā arī vispārējā strīdu izskatīšanas kārtība).